Úvod > Žáci > Třídy > Školní rok 2023/24 > 8. třída > Projekt - Cestujeme po Africe

Projekt - Cestujeme po Africe

Projekt "Cestujeme s osmým ročníkem po Africe"

Rozjásal Školu Barevnou Pestrostí

Ve středu 30. ledna 2024 se na Kryrské škole odehrál mimořádný celoškolní projekt s názvem "Cestujeme po Africe". Tuto akci se podařilo úspěšně zorganizovat osmému ročníku pod vedením třídní učitelky Miroslavy Duškové. Obohatila nejen vzdělávací prostředí žáků o informace o Africe a její kultuře, ale také posílila vzájemné vztahy mezi žáky Kryrské školy a předškoláky z Mateřské školky Pohoda.

Přípravy na tento inspirativní projekt začaly již několik týdnů před jeho zahájením. Žáci se s nadšením zapojili do příprav, vyhledávání informací a zdobení tříd věcmi, které přinesli ze svých domovů.

Projekt se nesl v duchu interaktivního procházení žáků školou učebnou dějepisu, kde se seznamovali se všemi odstíny afrického kontinentu. Návštěvníci byli rozděleni do skupin, a jim byli přiřazeni průvodci z osmého ročníku, kteří je provázeli po Africe. Vzácné okamžiky nebyly omezeny pouze na vyprávění žáků 8. třídy, ale také na exponáty, jako jsou například hyena skvrnitá, kaloň plavý, papyrus, africké masky, totemy, amulety nebo květiny, které běžně zdobí školní prostory.

Projekt pokračoval v učebně fyziky, kde na návštěvníky čekala překvapení rozdělená podle věkových kategorií. Pro 1. a 2. třídu a mateřskou školu byl připraven vzdělávací pořad s názvem "Poznáváme Afriku", kde žáci objevovali zvířata v africkém prostředí. Starší žáci (3. - 5. třída) se seznámili s krátkým filmem o Africe a oceánu, který sledovali za pomocí 3D brýlí. Žáci od 6. do 9. ročníku si mohli prohlédnout film o Africe, poznat mořský svět 3D brýlemi a podívat se s potápěčem na dno oceánu s 360° vizualizací, používající tablety či mobilní telefony. Návštěvníci ze základní školy získaly do svého vytvořeného pasu razítko, které potvrzuje, že spolu s námi navštívili Afriku.

„Tento projekt byl pro nás všechny velkým zážitkem. S celou školou a mateřskou školou jsme se zábavně podívali do Afriky a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací.“

Adélka Bělíčková, Denisa Sládková, Johanka Huschinová (8. ročník ZŠ Kryry)