Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11
Pro rodiče budoucích prvňáčků
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Žáci > Třídy > Školní rok 2023/24 > 8. třída > Herní dopoledne ve ŠD

Herní dopoledne ve ŠD„Setkání mezi ŽÁKY OSMÉ TŘÍDY A PŘEDŠKOLÁKY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ:

Společná radost a laskavost

Dne 8. ledna 2024 se ve školní družině v Kryrech odehrálo srdečné setkání mezi žáky osmé třídy a našimi nejmladšími školáčky – předškoláky z mateřské školy Pohoda. Tato iniciativa, která měla za cíl posílit vztahy mezi různými věkovými skupinami, přinesla nejen radostné chvíle plné smíchu, ale i příjemnou atmosféru vzájemného porozumění.

Každý žák osmé třídy se zhostil role průvodce a vzal na starost jednoho nebo dva předškoláky. S úsměvem na tváři je provedli po školní družině a představili jim různá kouzla školního prostředí. Tímto způsobem bylo vytvořeno bezpečné prostředí pro mladší předškoláky, kteří mohli od starších spolužáků získat důvěru a zažít první kroky ve školním životě.

Po průzkumu družiny následovalo společné hraní s různými hračkami, které jsou běžnou součástí naší školní družiny. Starší žáci se snažili vytvořit příjemné prostředí pro své mladší kamarády a společně si užívali radostné chvíle strávené hravými aktivitami.

Na závěr setkání si všichni dopřáli odpočinek při společném popíjení teplého čaje a ochutnávání domácího cukroví, které nám připravily naše vychovatelky. Proto jim patří výrazné poděkování, protože se postaraly o vytvoření příjemného prostředí. Za to jim velmi děkujeme!!!

Tato chvilka posílila nejen pouto mezi žáky, ale i atmosféru vzájemného respektu a solidarity ve školní komunitě.

Těšíme se na další příležitosti, jak spojovat různé generace naší školní komunity a budovat tak pevné vztahy mezi našimi žáky.

  1. Huschinová
  2. Bělíčková

(8. r.  ZŠ Kryry)

logo_fotogalerie.jpg