Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Ředitelské volno
Školní družina
28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27
Školní družina
28
Školní družina
29
Školní družina
30 31
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Zájmové aktivity (rozvrh) > Klub záchranářů > Klub záchranářů při ZŠ Kryry byl i v letošním roce úspěšný

Klub záchranářů při ZŠ Kryry byl i v letošním roce úspěšnýDatum konání:
29.1.2017

Také v tomto školním roce na naší základní škole pracoval Klub záchranářů, tentokrát s větším množstvím nových členů, které do našeho Klubu přivedli Tomáš Chlup a Pavel Jakub z 9. třídy. Naše práce se soustředila především na předávání informací a zkušeností začátečníkům. Při praktických dovednostech jsme využívali záchranářské pomůcky, které jsme získali z grantu od firmy Logit. Tato firma nám také umožnila zúčastnit se školení první pomoci vedené profesionály v jejich prostorách, za což děkujeme jejímu řediteli Ing. Martinu Chlupovi.

Abychom byli dobře připraveni na soutěže, využili jsme odborné pomoci ředitelky ČČK Louny paní Vackové a záchranáře pana Slávka Jurnečky.

Získané informace jsme zúročili v soutěži Mladých zdravotníků v Lounech. Obě naše družstva se umístila v první polovině z 12 zúčastněných týmů. Skončili jsme na 5. místě a druhé družstvo obhájilo loňské krásné 2. místo.

K účasti ve druhé soutěži pořádané Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje, Územním odborem Žatec, nazvané Mladý záchranář jsme potřebovali ovládat nejen zásady první pomoci v různých situacích, ale museli jsme také zvládnout úkoly spojené s hasičskými dovednostmi, orientací v přírodě, střelbu ze vzduchovky a překonávání překážek.

K tomu nám velmi pomohli pánové Petr Hájek a Milan Bláha se SDH v Kryrech. Díky jejich velké pomoci se naše družstva tentokrát v těžkých podmínkách způsobených trvalým deštěm umístila na 6. a 3. místě. Opět jsme "stáli na bedně".

Fotogalerie