Zápis do 1.třídy

Základní škola Kryry, okres Louny

Základní škola Kryry se připojuje ke stávce 27. 11. 2023

Vážení zákonní zástupci,

dne 20. 11. 2023 ustavený Stávkový výbor zaměstnanců Základní školy Kryry oznámil ředitelce školy, že všech 33 zaměstnanců se bude dne 27. 11. 2023 účastnit celodenní stávky, a to formou neúčasti v zaměstnání. Bude přerušen provoz základní školy, školní družiny a školní jídelny. Škola bude zcela uzavřena.

Vážení rodiče, jsme si vědomi toho, že naše rozhodnutí Vám způsobí komplikace, avšak situace v regionálním školství je opravdu vážná. Stávka, do které vstupujeme, je stávkou za účelem udržení kvality ve vzdělávání Vašich dětí, našich žáků.

Operativní rozhodnutí MŠMT nás velmi znepokojují a jejich realizování by mělo zásadní dopad na provoz škol a úroveň vzdělávání.

Stávkový výbor doručil níže uvedené důvody:

• ·         zabránit nekoncepčním zásahům do fungující vzdělávací soustavy,
  • ·         zabránit škrtům v rozpočtu kapitoly školství na rok 2024,
  • ·         nepřipustit, aby se platy nepedagogických pracovníků a ostatních pedagogů v roce 2024 snížily.

Cílem stávky je zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství, čímž by došlo k negativnímu ovlivnění kvality vzdělávání. Důsledkem toho by mohlo dojít k omezení počtu vyučovacích hodin, zvyšování počtu žáků ve třídách, slučování tříd, slučování škol případně rušení malých škol. Snížení finančních prostředků by rovněž omezilo pořizování učebnic a pomůcek pro vzdělávání. Pokud se naplní avizované škrty počtu nepedagogických pracovníků a snížení jejich platů, bylo by velmi těžké zajistit provoz škol. Ve svém důsledku to může mít vliv na kvalitu a dostupnost školního stravování. Nebojujeme za sebe, ale za naše děti.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Hana Lehnerová