Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Testování - listopad 2021

Testování - listopad 2021Vážení zákonní zástupci,

 

sdělujeme Vám, že dle nařízení  Mz ČR a epidemiologické situace v okrese Louny v pondělí    8. 11. a 15.11.2021 proběhne testování žáků školy na přítomnost covid-19 neinvazními testy. Průběh testování bude obdobný jako při plošném screeningovém testování v září.

Testování se provádí vždy bezprostředně po příchodu do školy. Žák, který není v době testování přítomen, podstoupí testování v den nástupu do školy.

 

Testování se nemusí zúčastnit žák, pokud doloží:

a) národní certifikát o provedeném očkování při předpokladu, že uplynulo nejméně 14 dní od dokončení očkovacího schématu

b) prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba nařízené izolace a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní

c) absolvoval nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2        s negativním výsledkem nebo absolvoval nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem.

 

Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit,
ale za podmínek použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském
zařízení. Při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů nepoužívá ochranný prostředek
dýchacích cest a musí sedět v lavici nebo u stolu. V době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů musí dodržovat rozestup od ostatních osob minimálně 1,5 metru. Netestovaní žáci nesmí cvičit ve vnitřních prostorech, převlékají se s odstupem od ostatních osob a nesmí zpívat, pokud nelze od ostatních osob dodržet odstup 2 m.

Žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování, je nadále zakázána osobní přítomnost na
vzdělávání.

Při příchodu do školní družiny se žáci testovat nebudou. Otestují se až před začátkem
vyučování.

 

Celé znění Mimořádného opatření z 25. 10 .2021  je k dispozici na webu školy www.zskryry.cz a na úřední desce ZŠ.

 

Současně oznamujeme, že vzhledem k epidemiologické situaci nebudou třídní schůzky probíhat "tradičním" způsobem, ale v případě zájmu nebo nutných okolností (zhoršení prospěchu a chování žáka) se budou konat předem domluvené konzultace. Podrobné informace sdělí jednotlivým ročníkům třídní učitelé.

                                                                                  ing. Hana Lehnerová - ředitelka ZŠ Kryry