Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Akce školní družiny - školní rok 2023/24 > Westernové odpoledne

Westernové odpoledneVe středu 7. června se ve školní družině konal „Dětský den“, tentokrát v kovbojském stylu. Před samotným začátkem akce vychovatelky připravily výzdobu, rekvizity a jednotlivá stanoviště.

            Na úvod vybraná žákyně přečetla několik slov o tom, kdo to vlastně kovbojové byli. Poté jsme všichni společně zarecitovali báseň „Kovbojské léto“, kterou děti nacvičovaly se svými vychovatelkami. Recitace se nám povedla. Následně jsme se společně vyfotografovali a poté přesunuli do venkovní učebny, kde na děti čekalo překvapení v podobě koně. Děti si mohly koně pohladit a povozit se na něm. Pro děti to byl jistě nezapomenutelný zážitek. Velký dík patří paní K. Archmanové, která nás navštívila a umožnila projížďku na koni a my jsme tak mohli toto příjemné překvapení pro děti uskutečnit.

            Následně jsme se vrátili zpátky do družiny, kde se nejstarší žáci odebrali na svá stanoviště, kde se plnily různé úkoly. Celkem byla 4 stanoviště, na kterých děti házely podkovou a obručí na cíl, střílely na terč nebo běhaly s koněm kolem slámy. Za každý splněný úkol získaly razítko do svých kartiček. Při plnění těchto úkolů si užily nejen spoustu legrace, ale i zábavy. Jako každý rok jsme přivítali milé hosty, kteří se na nás přišli podívat a zasoutěžit si s námi. Po soutěžení si mohl každý složit kovbojské puzzle nebo vybarvit kovbojskou omalovánku. Na závěr paní fotografka L. Helásková, které opět děkujeme za nádherné fotky, vybrala ze všech kovbojů a kovbojek ty 3 v nejhezčích kostýmech. Krásní byli ale samozřejmě všichni J. Nakonec každé dítě dostalo drobnou odměnu.

            Počasí nám po celou dobu akce přálo a my jsme si mohli znovu společně užít zábavné a příjemné odpoledne. Máme radost, že se akce vydařila, a věříme, že děti odcházely domů plné dojmů a zážitků.

Za ŠD – Bc. Kateřina Špetová

logo_fotogalerie.jpg