Úvod > Školní družina > Akce školní družiny - školní rok 2023/24 > Vycházka do okolí a komentovaná prohlídka

Vycházka do okolí a komentovaná prohlídka

Ve středu 31. května se žáci ve školní družině účastnili vycházky do okolí a komentované prohlídky na rozhlednu. Prohlídku jsme zahájili tím, že jsme se přibližně ve 13,15 hodin sešli před družinou, kde nám paní M. Mazourová, která si pro nás komentovanou prohlídku připravila, řekla několik informací o historii naší školy a družiny. Poté jsme se vydali na cestu.

První zastávka byla u kašny před Městským úřadem, kde jsme se dozvěděli třeba to, že se dříve na tomto místě konaly trhy. Další zastávkou byl povodňový památník, na kterém je ukázáno, do jaké výše sahala voda při místní povodni v roce 1872. Poté jsme se přemístili k místnímu kostelu, kde nám paní průvodkyně řekla zajímavosti nejen o jeho historii, ale i o tom, na jakém principu fungují kostelní hodiny. Poté nás již čekala samotná cesta na rozhlednu, na kterou jsme šli po křížové cestě, známé také jako „Sedm zastavení Bolestí Panny Marie“. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací nejen o této cestě, ale také o původu názvu města Kryry nebo rozhledny, ale i o historii rozhledny samotné. Na rozhledně na nás čekal krátký odpočinek a malá odměna.

Poté jsme se vydali zpět do družiny, kde po návratu dostal každý oplatku. Bylo to pro nás pro všechny nejen příjemně strávené odpoledne, ale bylo pro nás také velmi přínosné a užitečné. Nejen, že jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o významných místech v našem městě, ale také jsme mohli všichni strávit další společný čas pohromadě.  Děkujeme paní M. Mazourové za zajímavou a hezkou prohlídku, která se nám všem moc líbila a paní fotografce L. Heláskové za krásné fotky. A my se už můžeme těšit na „Westernové odpoledne“, které se uskuteční ve středu 7. června při příležitosti oslavy MDD v naší družině.