Úvod > Školní družina > Akce školní družiny > Jablíčkové odpoledne

Jablíčkové odpoledne

Ve středu 20. září proběhlo ve školní družině „Jablíčkové odpoledne“. Před samotným začátkem akce vychovatelky připravily jednotlivá stanoviště a výzdobu, na které se podíleli sami žáci. V rámci zájmových činností tvořili jablíčka z papírových tácků, vybarvovali omalovánky s podzimní tématikou nebo mandaly jablek či jiného podzimního ovoce. Někteří si s pomocí vychovatelek vyrobili čelenku s jablíčkem a červíkem. Úkolem pro nás všechny bylo přijít oblečení v barvě jablka, tedy mít na sobě něco červeného, zeleného nebo žlutého. Děti také dostaly kartičky, symbolické jablko, na které na jednotlivých stanovištích sbíraly razítka.
Akce začala kolem jedné hodiny, kdy jsme všichni společně přednesli básničky „Jablíčko, jablíčko“ a „Červe, červe, červíčku“, které jsme se naučili. Také zazněla všem známá písnička „Měla babka, čtyři jabka“. Poté se všichni rozeběhli po zahradě hledat schovaná jablka. Následně se nejstarší žáci odebrali na svá stanoviště, kde se plnily různé úkoly. A jaké třeba? Chodilo se s jablkem na hlavě, skákalo se v pytlích a prolézalo tunelem, navlékaly se korálky (červ) nebo se třídila jablíčka podle barev. Za každý splněný úkol získaly děti razítko do svých kartiček. V dílničce si mohly „zavařit ovoce do sklenice“ – obtiskávaly jablka na papír, nebo vybarvit jablíčko či jinou omalovánku.
Kdo chtěl, mohl si po splnění všech úkolů vzít čaj a štrúdl nebo jablečnou buchtu, kterou připravily vychovatelky. Všichni si na ní moc pochutnali. Počasí nám přálo a my jsme si mohli společně užít příjemné a zábavné odpoledne. Máme velkou radost, že se nám akce vydařila a už teď se těšíme na „Halloween“, který by se měl uskutečnit v naší družině před podzimními prázdninami :-).