Ředitelské volno - čtvrtek 1.2. 2024
Školní družina - ředitelské volno

Úvod > Škola > Akce a projekty > Za národem Humolupulů až do Vesmíru

Za národem Humolupulů až do Vesmíru

Ve středu 25. 6. 2O22 se žáci 9. třídy  a 7.B  ze ZŠ Kryry zúčastnili v rámci polytechnického vzdělávání exkurze do Přírodovědného centra v Žatci, které se nachází v prostorách bývalé zemědělské školy a navštívili také Chrám chmele a Piva. Exkurze v Přírodovědném centru se konala „Na kouli a v kouli“.

Na velké světelné kouli jsme sledovali vznik pevniny na naší Zemi a její pohyby během miliónů let. Díky přenosu dat jsme sledovali kde a jak se země otřásá, jakou sílu mají jednotlivá zemětřesení a jak vypadají výbuchy sopek z oběžné dráhy Země.

V „kouli“ jsme se pohodlně usadili do polohovacích křesel a nad sebou pozorovali hvězdnou oblohu. Putovali jsme Vesmírem, proletěli prstenci Jupitera a míjeli jednotlivé galaxie. Podívali jsme se také na noční oblohu, jak ji vidí z jiných míst na Zemi. Jako maják nám při putování svítil na cestu Orion.

Poté jsme navštívili Chrám Chmele a piva v němž také mají  maják na kterém jsme  byli. Říká se mu chmelový a je to výtah s 3D projekcí. Tento výtah nás vyvezl nad město, které jsme měli jako na dlani. Výhled na Krušné hory nám však pokazilo počasí.

Exkurzi jsme v těchto prostorách zakončili vypátráním zvláštního znaku Chrámu chmele a Piva, který pochází z „archeologického nálezu dávné kultury Humolupulů“.

logo_fotogalerie.jpg