Úvod > Škola > Akce a projekty > Klub záchranářů

Klub záchranářů

Celoroční projekt naší školy se jmenuje "Škola na cestách"

Než se ale vyprávíme na cesty do jednotlivých světadílů, musíme se pečlivě na cestu připravit. O přípravu se postaral náš Klub záchranářů tvořený především žáky 8.třídy pod vedením Jakuba Kulíška a Markéty Krátké.

Abychom vytvořili 12 stanovišť, museli jsme přibrat dobrovolníky z dalších tříd 20011ll. stupně. Tři týdny jsme je připravovali k zvládnutí úkolů na jejich stanovištích.

Foto z přípravy

O jaké úkoly se jednalo? Všechny souvisely se situacemi, které nás při cestování mohou potkat.  Za  základ jsme vybrali ukázky  první pomoci,jako je resuscitace dospělého člověka a dítěte, zastavení tepenného krvácení, ošetření zlomeniny apod.

Důležité je také znát při cestování dopravní značky a vědět kam s odpadky. Abychom byli na cestě dostatečně silní, zajímali jsme se také o zdravou výživu.

Při cestování se může cokoli přihodit. Můžeme být i účastníky dopravní nehody. Žáci si vyzkoušeli, co v takovém případě dělat.

Co dodat?

Markéta si vzpomíná na začátek akce:

"Vše se mělo konat  v prostoru venkovní učebny a malého hřiště. Brzy ale začalo pršet, a tak jsme museli všechna stanoviště rychle přestěhovat na chodbu l. stupně a do tělocvičny za pouhých deset minut, abychom nenarušili časový harmonogram. Na štěstí jsme to zvládli.

Kuba má radost a říká:

Myslím si podle zájmů žáků a jejich ochoty se učit, že se akce vydařila a že se někteří  žáci naučili základům  první pomoci.

ZDRAVOTKO - ZÁCHRANÁŘI NA ZŠ KRYRY

Po velkém loňském úspěchu našich žáků v 1. pomoci (první místo na okrese a v mezikrajové soutěži byli druzí) vznikla na naší škole další skupina žáků, kteří se věnují první pomoci. Ve svém volném čase připravují pro žáky seminář nejen o základech první pomoci, ale zabývají se také ochranou a životního prostředí a zdravým životním stylem.

fotografie z přípravy projektu

foto1.jpg