Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11
Pro rodiče budoucích prvňáčků
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Akce a projekty > Dětský den

Dětský denV pondělí 5. června se na naší škole uskutečnil dětský den pro žáky 1. stupně. Ten si pro své mladší spolužáky připravili žáci 5. a 9. třídy. Úkolem jednotlivých tříd bylo najít a vysvobodit svou paní učitelku, která byla „unesená a uvězněná“ ve vrouteckém lese. Tam měli žáci dojít po trase značené fáborkami.

Každá třída chodila s asistentkou postupně v intervalu 20 minut. Dlouhá cesta za vysvobozením, která vedla přes valovský les do vrouteckého lesa, do Vroutku a po cyklostezce zpět do školy, začala krátce po 9. hodině na víceúčelovém hřišti, kde byla pro žáky připravena sportovní dráha, kterou museli všichni společnými silami splnit. Odměnou jim za to byl pytlíček s penězi, který se jim cestou hodil na splnění jednoho z mnoha úkolů. Poté se vydali směrem na Valov.

Cestou na žáky čekalo 10 stanovišť, na kterých museli všichni společně splnit jednotlivé úkoly, za jejichž splnění získali papírový klíč k vysvobození své paní učitelky. Celkem tak bylo možné získat 10 klíčů, které s posledním úkolem v cíli vyměnili žáci za klíč opravdový, s jehož pomocí mohli vysvobodit a najít svou paní učitelku.  A jaké úkoly na žáky třeba čekaly? Na jednom stanovišti stříleli na terč a podle příslušného počtu bodů si pak vylosovali určitý počet zvířat, jejichž název museli pomocí pantomimy uhodnout, na jiném vysvobozovali princezny zakleté v duchy, na dalším tvořili obrázek z přírodnin, které začínaly na předem daná písmenka a které sbírali cestou, vymýšleli rýmy na jednotlivá slova, hádali názvy lesních zvířat a plodů nebo lovili z pomyslné řeky šperky, které poztrácely princezny. Při plnění jednotlivých úkolů si všichni užili spoustu legrace a zábavy.

 Po vysvobození a nalezení své paní učitelky se celá třída, tentokrát už i s paní učitelkou, vydala z lesa do Vroutku, kde na ni čekala odměna v podobě zmrzliny, na které si všichni pochutnali. Poté se po cyklostezce všichni vrátili zpět do školy, kam poslední skupina dorazila okolo 14. hodiny.

Dětský den se vydařil, počasí přálo a všichni si mohli užít nejen spoustu zábavy, ale také strávit příjemné dopoledne na čerstvém vzduchu.

Za ZŠ – Bc. Kateřina Špetová

logo_fotogalerie.jpg