Zápis do 1.třídy
Informační schůzky pro rodiče

Úvod > Žáci > Třídy > Školní rok 2022/23 > 8.A > Beseda se spisovatelkou

Beseda se spisovatelkou

21. března k nám do Základní školy v Kryrech zavítala spisovatelka Blanka Čechová. Přednášela o svém životě a o tom, jak se dostala k psaní knih. Vyprávění uvedla těmito slovy: „Teď si představte, že jste řidič kamionu. Jedete velkou rychlostí po dálnici. Zjistíte, že vám nefungují brzdy a 400 metrů před vámi stojí několik dělníků. Ve vašem pruhu je pět dělníků a na druhé straně pouze jeden. Na sto procent někoho z nich srazíte. Srazili byste těch pět lidí nebo pouze jednoho?” Většina by raději srazila jednoho člověka. V naší třídě se našli pouze tři žáci, kteří by srazili pět dělníků. Nakonec jsme se dozvěděli, že dělník, jenž stál sám, byl vynálezce léku na rakovinu… Tímto nám paní spisovatelka chtěla ukázat, jak se musí správný spisovatel dostat čtenářům pod kůži.

Paní Blanka Čechová, nám vyprávěla o svém životě a o tom, jak se dostala k psaní. Také nám sdělila, že hraje na housle. Hovořila o své spolupráci s nejmenovaným nakladatelstvím. S tímto nakladatelstvím měla podepsanou smlouvu na šest let a napsala pro ně několik knih. Po nějaké době zjistila, že pokud nějakou knihu sepíše, nemůže se k ní vyjádřit v médiích atd..

Nebudu lhát, když řeknu, že se beseda celé naší třídě moc líbila a někdy bychom si ji rádi zopakovali.

Julie Duchoňová