Úvod > Žáci > Třídy > Školní rok 2022/23 > 6.třída > ČTENÁŘSKÉ PROJEKTY V ŠESTÉ TŘÍDĚ

ČTENÁŘSKÉ PROJEKTY V ŠESTÉ TŘÍDĚ

V šesté třídě v hodinách českého jazyka a literatury se zatím uskutečnily dva malé týdenní projekty zaměřené na probírané literární téma.

V listopadu to byl SLOVANSKÝ TÝDEN, související se slovanskými bájemi. V únoru STRAŠIDELNÝ TÝDEN, jehož činnosti byly zaměřené na strašidelné příběhy, na balady, na poznávání českých strašidel, která známe z lidových pohádek a pověstí.  Všechny aktivity probíhají v hodinách českého jazyka a literatury, zároveň také při výtvarné a dramatické výchově.

V březnu jsme zahájili tříměsíční projekt – SEDMNÁCT MINUT S KNIHOU.

Děti si v knihovně čtou svou knihu, vyprávějí si, hodnotí, vyjadřují své názory, sdílejí s ostatními. Součástí budou i další činnosti související s četbou a knihami, například SETKÁNÍ S POHÁDKOU, kdy představí svůj pohádkový komiks, kdy si děti zároveň připraví výstavu pohádkových knih a také předvedou malé divadelní představení pohádek, které si samy vymyslely a nazkoušely ve skupinách. K tomu si vytvořily papírové masky.

Co je důležité? Každý den se setkávají s knihami a pracují s nimi. Knihy se stávají inspirací a součástí jejich školního života.