Úvod > Škola > Zájmové aktivity (rozvrh) > Recyklohraní > Recyklohraní na ZŠ Kryry

Recyklohraní na ZŠ Kryry

Datum konání:
29.1.2017

Naše škola je již devět let zapojena do celostátního projektu RECYKLOHRANÍ.

Tak jako každý rok, i v letošním školním roce jsme s našimi recyklohráči zhodnotili činnost v roce minulém. Konstatovali jsme, že "kmenových recyklohráčů " ubývá, protože zadávané úkoly pražským ústředím jsou stále náročnější nebo pracnější. A pracovat stále více a lépe se mnoha žákům nechce. Proto si velmi vážíme těch, kteří tvoří tzv. "tvrdé jádro" a na svých bedrech nesou celou organizaci Recyklohraní včetně plnění zadaných úkolů. Jmenovitě to jsou: Daniel Vlk, Jan Jiří Pekárek, Iveta Drazdíková, Kristýna Trčová a Pavel Jakub.

Výše jmenovaní se také starají o příjem nasbíraných elektrospotřebičů, mobilů a baterií, které je třeba dál distribuovat k recyklaci. Vedou evidenci o jednotlivých sběračích. Na konci školního roku vyberou ty nejlepší z deváté třídy, protože s nimi se další rok již nepotkají a ty odměníme.

Velké odměňování za školní rok nastává až školní rok příští. A tak 22.12. 2016 nastal den, kdy byli vyhlášeni nejlepší sběrači baterií, elektrospotřebičů a mobilů. Všichni byli odměněni drobnými předměty jako jsou USB, kalkulačky, kreslící potřeby, propisky a další drobnosti.

Nejlepším sběračem baterií se v letošním roce, stejně jako loni, stal Stanislav Žambůrek z 8. třídy. Ten nesbírá baterie na kusy, nýbrž na "kila".

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají se sběrem uvedeného elektroodpadu a podílí se tak na zachování kvalitnějšího životního prostředí.

Prosíme však, aby nám dávali jen KOMPLETNÍ nefunkční PC a elektrospotřebiče. Plechový odpad nám nebude odebírán. Děkujeme za pochopení.

S novým školním rokem přišli také nové úkoly Recyklohraní.

Nejen že jsme měli během měsíce nasbírat co největší množství nefunkčních baterií, ale měli jsme také zjistit, zda a kde se v místě působiště školy nalézají místa sběru těchto baterií.
Oba úkoly jsme splnili. Podařilo se nám nasbírat za 1 měsíc téměř 50 kg nefunkčních baterií
a určili jsme 3 místa sběru, kromě Sběrného dvora.

Těmito místy jsou Městský úřad, prodejna Coop a samozřejmě naše základní škola.

Děkujeme všem, kdo neodhazují vysloužilé baterie do směsného odpadu a odnášejí je do nádob na sběrných místech v Kryrech. Chrání tak naše životní prostředí.

Nejlepší sběrači baterií
Nejlepší sběrači elektrospotřebičů
Nejlepší sběrači mobilů
Tým recyklohráčů