Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Akce školní družiny > Místo, kde žijeme …

Místo, kde žijeme … V pátek 6. října 2023 se žáci ve školní družině účastnili vycházky do okolí s komentovanou prohlídkou na rozhlednu, kterou pro nás připravila členka městské kulturní komise paní Ing. Emilie Mazourová. Před začátkem naší vycházky nám řekla několik informací o historii naší školy a družiny. Poté jsme se přemístili na náměstí, kde jsme se dozvěděli třeba to, že se dříve na tomto místě konaly trhy a jaká městská práva naše město mělo.

 Dalšími zastávkami byl povodňový památník a místní kostel, kde nám paní průvodkyně řekla zajímavosti nejen o jeho historii, ale i o tom, na jakém principu fungují kostelní hodiny. Poté nás již čekala samotná cesta na rozhlednu, na kterou jsme šli po křížové cestě, známé také jako „Sedm zastavení Bolestí Panny Marie“. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací nejen o této cestě, ale také o původu názvu města Kryry nebo o starém hradu, ale i o historii rozhledny samotné.

 Zpáteční cesta nás zavedla na lesní hřiště k „Bílé zdi“, kde si děti užily místní houpadla, zahrály kuželky, hry „Člověče, nezlob se!“ nebo šachy. Poté jsme se všichni vydali zpět do školní družiny, kde dostal každý malou odměnu.

 Všichni společně jsme strávili velmi hezké odpoledne, kterému přálo i pěkné počasí. Procházka dětem zábavnou formou představila naše krásné město, odhalila nejen mnoho zajímavých historických událostí a s historií spojených zdejších míst, ale byla i nenáročným turistickým výšlapem po městě i původním Schillerovým parkem. I při volnočasových aktivitách ve školní družině se snažíme motivovat děti k tomu, aby se samy chtěly zapojovat do podobných edukačních programů. Tento formou zábavných her a činností představil naše město a jeho historii, tedy místo, kde naše děti rostou, a které si navždy zapamatují jako svůj první domov.

logo_fotogalerie.jpg