SPOLEČNÉ TVOŘENÍ ŽÁKŮ A RODIČŮ - DLABÁNÍ DÝNÍ
Informační schůzky o prospěchu a chování žáků
Ředitelské volno - 18.11. 2022
Advent ve škole

Úvod > Škola > Akce a projekty > Recyklace očima mladého vědce

Recyklace očima mladého vědce

V pondělí 2.5. se žáci 8. ročníku kryrské základní školy zapojili v rámci dlouhodobého projektu Recyklohraní do programu ,,Recyklace očima mladého vědce v modulu - Půda". Badatelsky orientovaná výuka probíhala v učebně chemie a na školní zahradě. Žáci se nejdříve seznámili s informacemi o vzniku a rozdělení půd podle druhu a typu a posléze získané informace ověřovali v praxi.

Na školní zahradě odebrali z různých míst vzorky půdy, které pak v učebně zpracovávali. Využívali při tom informací  a dovedností z učiva chemie.

Proto si např. ověřili důležitost znalostí pH půdy, určování  její kyselosti a zásaditosti atd. Žáci mohli sami zjistit, že informace a znalosti získané během výuky chemie, mohou zúročit i v dalších oblastech života, např. v budoucnosti ve svých zaměstnáních nebo při práci na svých zahrádkách.