ZÁKLADNÍ ŠKOLA

KRYRY

Mc Donald´Cup - krajské finále

  Jako každý rok, tak i letos se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje pro 1.stupeň Mc Donald´Cupu. Tento turnaj se hraje ve dvou kategoriích: I. kategorie 1. – 3.třída, II. kategorie 4. – 5.třída.

  Oblastní kolo se odehrálo 6. května na fotbalovém hřišti v Krásném Dvoře. My jsme měli zastoupení v obou kategoriích. Družstvo mladších bylo složené hlavně z prvňáků a bylo to na turnaji znát. Nastupovali proti nim většinou starší protihráči. Naši všechny zápasy prohráli a skončili na 4. místě. Starší družstvo bylo složené hlavně z páťáků, kteří již mají s tímto turnajem zkušenosti z minulých let. Hráči nenechali nic náhodě,  všechna utkání vyhráli a obsadili 1. místo s postupem do okresního kola.

  Okresní kolo se konalo ve středu 15. května na fotbalovém hřišti v Postoloprtech. Při velmi nepříznivém počasí se sešlo 6 nejlepších škol okresu v každé kategorii. Hrálo se systémem každý s každým.  Hráči se ničeho nezalekli, dali do své hry vše. Hráli výborně a hlavně týmově. V brance výborně zachytala Karolina Cinková, která nepustila ani jeden gól. Z pěti utkání jsme čtyři vyhráli a jednou remizovali. Daniel Weinert byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Získali jsme krásné 1. místo a postoupili do krajského finále do Teplic. Tento tým jel na krajské finále již podruhé. Před dvěma lety vyhrál I. kategorii a v Teplicích skončil na 7. místě.

  Do krajského finále, které se konalo v pondělí 20. května na fotbalovém stadionu FK Teplice, postoupily tyto školy: ZŠ Rabasova Ústí nad Labem, ZŠ Bílá cesta Teplice, ZŠ Kadaňská Chomutov, ZŠ Kryry, ZŠ Edisonova Teplice, ZŠ Kamenická Děčín, ZŠ Jakuba Arbesa Most a ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem. Konkurence byla veliká a každá škola měla v týmu výborné fotbalisty. Odehráli jsme vyrovnaná utkání, ale nedařilo se nám střílet branky. Přes veškerou snahu jsme nakonec obsadili 8. místo.

  Musím naše hráče i hráčku velmi pochválit, protože je to pro školu obrovský úspěch.

Mgr. Lenka Svídová      

  Naši školu reprezentovali:
  Jakub Kelíšek, Mikuláš Starý, Tomáš Pták, Karolina Cinková, Daniel Weinert, Miroslav Vavřín, Patrik Zdvořák, Dominik Archman, Adam Janák

Fotogalerie

fotogalerie